fader1 fader2 fader3

Aktualności

Znamy już wyniki konkursu Diament Meblarstwa 2014,
organizowanegoprzez miesięcznik BIZNES meble.pl oraz portal meble.pl

Dodany: 19-11-2013

Miło nam poinformować, iż zakończyła się ósma edycja konkursu "Diament Meblarstwa", organizowanego przez miesięcznik "BIZNES meble.pl" oraz portal meble.pl.
więcej...

Liczące 63 osoby jury, w skład którego weszli eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele salonów meblowych, dziennikarze, architekci, projektanci wnętrz oraz naukowcy zdecydowało o uhonorowaniu statuetkami "Diamentu Meblarstwa 2014" następujących produktów:

Meble w klasie standard:

 • w kategorii Przestrzeń Jadalniana - "Nebraska", producent: Dig Net Lenart sp.j.
 • w kategorii Przestrzeń Salonowa - Kolekcja "Lario", producent: Wójcik Fabryka Mebli sp. z o. o.
 • w kategorii Meble Tapicerowane - "Flaxo", producent: Wajnert Meble sp. z o.o. S.K.A.
 • w kategorii Przestrzeń Sypialniana - "Prymus", marka: ŚNIMISIE, producent: GACCA
 • w kategorii Przestrzeń Kuchenna - Kolekcja kuchni "Cuba Libre", producent: Zakład Meblowy Layman
 • w kategorii Meble Dziecięce i Młodzieżowe - Sofa "Bepop", producent: Seneko
 • w kategorii Zestawy Tapicerowane - Zestaw "Malaga" , producent: Libro Marek Liberacki

Meble w klasie premium:

 • w kategorii Przestrzeń Jadalniana - Stół "Frame", producent: Miloni
 • w kategorii Przestrzeń Salonowa - System "Falco", producent: Naturano
 • w kategorii Meble Tapicerowane - "Kashmir", marka: Emmohl
 • w kategorii Przestrzeń Sypialniana - Sypialnia "Verona", producent: Fabryka Mebli Taranko
 • w kategorii Przestrzeń Kuchenna - "Bianco Naturale", producent: Anegre sp. z o.o.
 • w kategorii Aranżacja Przedpokoju - Kolekcja "Home", producent: Zakład Produkcyjny Karoń, Wojciech Karoń
 • w kategorii Meble Dziecięce i Młodzieżowe - "Good Night Bellamy by La Millou", producent: PPHU Dziecko
 • w kategorii Przestrzeń Łazienkowa - Kolekcja "LEI45", producent: Noclaf sp. z o.o.
 • w kategorii Przestrzeń Outdoor - "Avalon", producent: Simple Shape
 • w kategorii Meble Biurowe - Lady recepcyjne "ARC", producent: Polmarco sp. z o.o.
 • w kategorii Siedziska Biurowe - "Xenon", producent: Profim
 • w kategorii Przestrzeń Kontraktowa - Kolekcja mebli fryzjerskich "Reflection", producent: Ayala Wojciech Wierzchowski, Agnieszka Hankiewicz sp. j.
 • w kategorii Zestawy Tapicerowane - "Costa Modulio", producent: Caya Design Group sp. z o.o.

Akcesoria, półfabrykaty i komponenty meblowe:

 • w kategorii Materiały Tapicerskie - "Porto" Magic Home Collection, producent: Fargotex sp. z o.o.
 • w kategorii Elementy Meblowe - Panel Dekoracyjny "DEL", producent: Naturano
 • w kategorii Materiały do Uszlachetniania Płyt - "Nautical Wood", producent: Bausch Decor GmbH
 • w kategorii Akcesoria Meblowe - "UA85", producent: Gamet SA
 • w kategorii Systemy Akcesoriów - "System Modern Drive", producent: GTV sp. z o.o. S.K.A
 • w kategorii Oświetlenie Meblowe - Profile i listwy LED, producent: Laguna sp. z.o.o S.K.A
 • w kategorii Inne Komponenty i Akcesoria - "Monoglass", producent: PPHU Szkło-Lux

Dodatkowo zostały przyznane:

"Diament Design" - "Avalon", producent: Simple Shape

"Diament Meblarstwa" - nagroda specjalna przyznana przez technologów produkcji i ekspertów branżowych: "Costa Modulio", producent: Caya Design Group sp. z o.o.

"Diament Meblarstwa" - nagroda specjalna przyznana przez przedstawicieli salonów meblowych: Kolekcja "Flamenco", producent: Mebin

"Diament Meblarstwa" - nagroda specjalna przyznana przez przedstawicieli mediów: "Flaxo", producent: Wajnert Meble sp. z o.o. S.K.A.

"Diament Meblarstwa" - nagroda specjalna przyznana przez architektów i projektantów wnętrz: "Prymus", marka: ŚNIMISIE, producent: GACCA

Do tegorocznej edycji konkursu "Diament Meblarstwa" zgłoszonych zostało blisko 150 produktów. Oceniając zgłoszone w konkursie produkty jury brało pod uwagę wzornictwo, oryginalność oraz prezencję mebla. Tym samym nagroda jest potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności uhonorowanych statuetkami "Diament Meblarstwa" mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych, wskazaniem doskonałego wizerunku producenta i znakomitego postrzegania przez klientów oraz ekspertów.

Oprócz produktów organizatorzy konkursu "Diament Meblarstwa" uhonorowali także firmy. W tym roku równorzędne tytuły i statuetki "Diament Meblarstwa 2014" otrzymały trzy firmy:

SCHATTDECOR Sp. z o.o.
Za 20 lat obecności na polskim rynku, aktywne uczestnictwo w kreowaniu trendów w branży meblarskiej i nieustające zaangażowanie w projekty wspierające dobrze zdefiniowany design.

HETTICH
Za 125 lat niezwykłych osiągnięć inżynierskich i dostarczania branży meblarskiej innowacyjnych rozwiązań, za wizjonerskie myślenie i wspieranie młodych talentów.

IMS POLSKA Sp. z o.o.
Za śmiałe decyzje biznesowe oraz konsekwentną realizację strategii edukacyjnej i designerskiej związanej z promocją młodych projektantów i ich działań.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie będzie miało miejsce 11 grudnia br. w NOVA MASKA Piano Art. Club & Restaurant w Warszawie.

Zapraszamy na stronę www.diamentmeblarstwa.pl

I Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW - Poznań,
28listopada 2013

Dodany: 07-11-2013

Co jest najważniejsze w handlu? Chyba każdy manager natychmiast odpowie, że wiele dobrych kontaktów z wieloma firmami. Jako, że nie ma lepszej metody ich nawiązania, niż bezpośrednie spotkanie, dwie ważne dla przemysłu drzewnego instytucje - Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego oraz PGL Lasy Państwowe postanowiły takie kontakty wspomóc i ułatwić, podejmując się organizacji szerokiego spotkania całej branży drzewnej, pod nazwą: "I Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2013"
więcej...

SEKTOR LEŚNO - DRZEWNY STAWIA NA B2B

Co jest najważniejsze w handlu? Chyba każdy manager natychmiast odpowie, że wiele dobrych kontaktów z wieloma firmami. Jako, że nie ma lepszej metody ich nawiązania, niż bezpośrednie spotkanie, dwie ważne dla przemysłu drzewnego instytucje - Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego oraz PGL Lasy Państwowe postanowiły takie kontakty wspomóc i ułatwić, podejmując się organizacji szerokiego spotkania całej branży drzewnej, pod nazwą:

"I Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2013"

Cel współpracy jest oczywisty - obu organizatorom zależy na dobrej kondycji tego przemysłu i rozwoju produkcji wyrobów z drewna. Lasom Państwowym silny przemysł drzewny gwarantuje własną stabilizację. Dla Izby - wspomaganie rozwoju tego przemysłu to główne zadanie, dla którego istnieje i działa.

Patronat medialny zaoferowała prasa ogólnopolska, branżowa i leśna oraz największe branżowe portale internetowe.

Spotkanie zaplanowane jest w zupełnie nowej formule, łączącej zalety konferencji oraz spotkania o charakterze biznesowym.  A więc pierwsza jego część objąć ma wystąpienia i referaty o tematyce związanej z rynkiem drzewnym w skali globalnej. Wygłoszą je uznani eksperci ze Szwecji, Holandii, USA. Nie zabraknie referatu Lasów Państwowych - zawsze oczekiwanego, gdyż cały przemysł drzewny bardzo pilnie śledzi tendencje zmian w systemie sprzedaży drewna w Polsce, a te w największym stopniu zależą właśnie od LP. Tym bardziej wielu przedsiębiorców na pewno zainteresuje informacja, że w następnym punkcie programu, na pytania przez nich złożone będzie "w czacie na żywo" odpowiadał Adam Wasiak,  dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Część druga KOOPDREW-u ma mieć charakter właśnie Giełdy - swobodnego spotkania służącego poznawaniu się przedsiębiorców i nawiązywaniu kontaktów kooperacyjnych. Zapewnione będą wygodne miejsca do rozmów, poczęstunek i dobra atmosfera.  Oczywiście, wszystkim będzie wiadomo, jakie firmy wezmą udział w imprezie, aby móc z góry zaplanować swoje spotkania. Wybrane przedsiębiorstwa będą mogły przedstawiać się obecnym w krótkich prezentacjach multimedialnych. Zapowiedziana jest też obecność przedstawicieli wszystkich regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych

Można się więc spodziewać, że zbierze się w tym jednym miejscu liczne grono producentów bardzo szerokiej gamy wyrobów, i wspólnym mianownikiem dla wszystkich będzie słowo "drewno". Celem Giełdy jest, aby zainteresowani przedsiębiorcy mogli poznać w jej trakcie tak dużą liczbę potencjalnych kooperantów, jakiej nie mieliby okazji spotkać w żadnym innym miejscu.

Spotkajmy się więc 28 listopada br. w Poznaniu w nowym Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zapraszamy !Formularze zgłoszeniowe dostępne są TUTAJ!