fader1 fader2 fader3

Aktualności

PGL LP opublikowały projekt warunków technicznych na
drewnowielkowymiarowe liściaste.

Dodany: 08-07-2014

07 lipca na stronie internetowej Portalu Leśno-Drzewnego LP opublikowały projekt warunków technicznych na drewno wielkowymiarowe liściaste
więcej...

07 lipca na stronie internetowej Portalu Leśno-Drzewnego LP opublikowały projekt warunków technicznych na drewno wielkowymiarowe liściaste, dając termin na składanie uwag do niego do dn. 14 sierpnia br.

Projekt dostępny jest TUTAJ!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tą propozycją i zgłaszanie swoich uwag. Ze względu na krótki termin  wskazany przez LP i trwający okres urlopów, prosimy o możliwie szybkie nadsyłanie ww uwag.

Źródło: Portal Leśno-Drzewny

Drema - biznes wokół drewna - 16-19 września 2014r, Poznań

Dodany: 04-07-2014

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (16 - 19.09.2014 r.) obchodzą niezwykłe święto - 30 jubileuszową edycję. Warto wspomnieć, że od 8 lat Drema jest jedynym branżowym wydarzeniem w Polsce będącym na liście największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.
więcej...

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (16 - 19.09.2014 r.) obchodzą niezwykłe święto - 30 jubileuszową edycję. Warto wspomnieć, że od 8 lat Drema jest jedynym branżowym wydarzeniem w Polsce będącym na liście największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Tegorocznym wrześniowym targom DREMA towarzyszyć będą dwie imprezy branżowe: Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNCIA oraz Międzynarodowe Targi Tkanin Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab. W jednym miejscu i czasie skumulowane zostaną więc najważniejsze firmy dla Polskiej branży meblowej. Łatwiejszy dostęp do kompleksowej oferty technologicznej i nowości rynkowych z Polski, Europy i Świata, sprawi że zdobycie informacji, porównanie oferty, a także wybór kontrahenta stanie się jeszcze bardziej przystępny.

Targi Drema są miejscem prezentacji kompleksowej oferty w zakresie maszyn i urządzeń dla sektora drzewnego i meblarskiego. W jednym miejscu zapoznać się można z szeroką gamą rozwiązań od obróbki drewna okrągłego do zaawansowanych technologii w przemyśle meblarskim. Oprócz firm i przedstawicieli tych dziedzin, na Targach znaleźć można również ofertę z zakresu leśnictwa, szerokiej gamy chemii do drewna oraz biomasy.

Można tu spotkać nie tylko klienta końcowego czy dystrybutora, ale również kooperanta, dostawcę materiałów czy podzespołów potrzebnych do rozwoju i usprawnienia działania firmy.

Sąd konkursowy z początkiem lipca wyłonił listę produktów, które zostały nagrodzone  Złotym Medalem MTP na tegorocznych targach Drema:

Centrum obróbcze "SIGMA ZM"

FANUM Skorupski - Wójcik Sp.J., Wielopole Skrzyńskie

System wymiany powierzchni gumowej walców EOS Sleevs

LIGUM Pol Sp. z o.o., Głogów

Frez fugujący WhisperCut PLUS

LEITZ GmbH & Co. KG, Niemcy (Zgłaszający: LEITZ Polska sp. z o.o., Radomsko)

Układ sterowania procesem suszenia drewna "Ekopol 1"

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Ekopol" Marzanna Kowalska Marek Kowalski Spółka Jawna, Nowy Sącz

Pilarka modułowa Rema Fx-n

REMA S.A., Reszel

Automatyczny system składowania BIESSE RBO WNS WINSTORE 3D K2

Biesse s.p.a., Włochy (Zgłaszający: TEKNIKA S.A., Warszawa)

Wielozadaniowe, przelotowe centrum obróbcze wersja NC.MOD.MLTIPLEX/ CN 2200

CAMAM S.R.L., Włochy (Zgłaszający: TEKNIKA S.A., Warszawa)

Szlifierka szerokotaśmowa COSTA K7 CTTGG 650

Costa Levigatrici S.p.A., Włochy (Zgłaszający: TEKNIKA S.A., Warszawa)

Automatyczne centrum bramowe do nestingu infoTEC 3121 PRO PLUS

infoTEC Group sp. z o.o., Nekla (Zgłaszający: 4CNC sp. z o.o., Poznań) 

Wystawcy zgłaszają także pierwsze nowości jakie będzie można zobaczyć na ich stoiskach. Nawara Serwis s.c. na Dremie prezentować będzie ścianę lakierniczą Agat 15/15 The Agat Paint-Fog Extraction Wall 15/15, która jest idealnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości. Podwójny system filtracji, składający się z filtra kartonowego, włókniny Paint Stop oraz klasy EU5. Standardowo montowany tłumik hałasu stanowi dodatkowe wyciszenie szumu powietrza wewnątrz ściany. Przemyślana konstrukcja umożliwiająca rozbudowę i zmianę konfiguracji urządzenia. Natomiast Podłogowe Odciągi Szlifierskie są idealnym rozwiązaniem przy szlifowaniu elementów o dużych powierzchniach. Innowacyjna konstrukcja umożliwia szybkie i bezproblemowe dokonywanie przeglądów, zaś specjalny system rozprowadzania powietrza w każdym module zapewni równomierny odciąg pyłów na całej powierzchni roboczej.

AKE Polska Sp. z o.o. na targach Drema przedstawi dwa nowe produkty. Pierwszym z nich jest piła tarczowa Racing Plus Sawblade Racing Plus, która charakteryzuje się wydłużoną żywotnością, pracą przy wysokich wartościach posuwowych, cięciem w pakietach, obróbką materiałów drewnopochodnych okleinowanych. Drugim produktem jest piła tarczowa Super Silent Sawblade Super Silent. Piłę tę wyróżnia możliwość redukcji poziomu hałasu nawet o 20dB - technologia safe@work?, ograniczenie ryzyka zranienia dzięki rozwiązaniu MicroGeo?, brak konieczności ponownego ostrzenia, znakomita jakość cięcia, przeznaczona do pracy ze wszystkimi materiałami drewnopochodnymi.

Więcej informacji na www.drema.pl

Nowa edycja konkursu Diament Meblarstwa 2015!

Dodany: 01-07-2014

W tym roku ruszyła dziewiąta edycja Konkursu i po raz piąty jest on organizowany we współpracy meble.pl - największego portalu branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz z Wydawnictwem meble.pl - wydawcą najlepszego czasopisma branżowego "BIZNES meble.pl". Założeniem Konkursu jest wybór najlepszych mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych dostępnych na rynku polskim oraz uhonorowanie ich znanym i cenionym tytułem Diamentów Meblarstwa.
więcej...

"Diament  Meblarstwa"  to  jeden  z  najbardziej  prestiżowych  konkursów
meblarskich w Polsce.

W  tym roku ruszyła dziewiąta  edycja  Konkursu  i po raz  piąty  jest  on organizowany we  współpracy  meble.pl  -  największego  portalu  branży  meblarskiej  i  wyposażenia wnętrz  z  Wydawnictwem  meble.pl  -  wydawcą  najlepszego  czasopisma  branżowego "BIZNES  meble.pl".  Założeniem  Konkursu  jest  wybór  najlepszych  mebli,  akcesoriów, półfabrykatów  i  komponentów  meblowych  dostępnych  na  rynku  polskim  oraz uhonorowanie ich znanym i cenionym tytułem "Diamentów Meblarstwa".

Produkty  do  Konkursu  można  zgłaszać  do  17  października  br.  Nagrody  w Konkursie  "Diament  Meblarstwa"  są  potwierdzeniem  doskonałego  wzornictwa  i oryginalności  mebli,  akcesoriów,  półfabrykatów  i  komponentów  meblowych  oraz wskazaniem znakomitego postrzegania ich przez ekspertów.

Przygotowanych  zostało  25  kategorii  produktowych,  a  w  tych,  które  obejmują meble  gotowe,  uczestnicy mają  możliwość  wyboru  klasy  STANDARD  lub  PREMIUM. W każdej kategorii, jak również w każdej z wyróżnionych klas, zostanie przyznana nagroda "Diament Meblarstwa". Ponadto przyznane zostaną: "Diament Design"  oraz "Diamenty Meblarstwa" od poszczególnych 4 grup jurorów.

Wyboru  zwycięzców  dokona  specjalnie  do  tego  celu  powołane  jury,  w  którego skład  wchodzą:  architekci,  projektanci  wnętrz,  designerzy,  trendsetterzy,  media, organizacje,  naukowcy  i  eksperci  branży  meblarskiej,  przedstawiciele  salonów meblowych,  technolodzy  produkcji,  przedstawiciele  hurtowni  oraz  firm  patentowych  i atestowych.  Ocena  zgłoszeń  w  Konkursie  następuje  na  podstawie  kryterium zastosowanego  wzornictwa  i  zgodności  z  aktualnymi  trendami,  innowacyjności  i zaawansowania technologicznego, ergonomii  i funkcjonalności, relacji ceny do jakości i ogólnej  prezencji  produktu.  Oficjalne  zakończenie  Konkursu  i  nagrodzenie  zwycięzców odbędzie się w grudniu 2014 r. na Gali Konkursowej, która odbędzie się w Warszawie.

Na  potrzeby  Konkursu  wydawany  jest  specjalny  Katalog  Konkursowy,  w  którym zaprezentowane  są  wszystkie  produkty  zgłoszone  do  Konkursu.  Ponadto,  zapowiedzi Konkursu,  jak  również  relacje  z  Gali  Konkursowej,  można  znaleźć  na  portalu internetowych meble.pl oraz w miesięczniku "BIZNES meble.pl".

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej konkursu www.diamentmeblarstwa.pl.

Dziewiąta  edycja  "Diamentu  Meblarstwa"  została  objęta  Patronatem  Honorowym  i Medialnym  przez  wiele  czasopism,  portali  internetowych  oraz  instytucji  związanych  z branżą  meblową  i  nie  tylko.  Łączy  się  to  z  szeroką  promocją  konkursu  w  postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ!

Wyniki ankiety - klienci Lasów Państwowych za jawnoscią przetargów

Dodany: 01-07-2014

Na Portalu Leśno-Drzewnym zakończyła się możliwość oddawania głosów w ankiecie, dotyczącej jawności składanych ofert oraz certyfikatu FSC na drewno sprzedawane przez PGL Lasy Państwowe.
więcej...

Na Portalu Leśno-Drzewnym zakończyła się możliwość oddawania głosów w ankiecie, dotyczącej jawności składanych ofert oraz certyfikatu FSC na drewno sprzedawane przez PGL Lasy Państwowe. W głosowaniu wzięło udział 467 użytkowników. Za pełną jawnością przetargów - jednym z głównych postulatów Polskiej izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego - opowiedziało się 75% z nich (351 głosów). Natomiast za utrzymaniem certyfikatu FSC dla drewna sprzedawanego przez Lasy Państwowe było 305, czyli 65% głosów. Za certyfikatem PEFC opowiedziało się zaledwie 51 głosujących (11%).

Źródło: www.e-handeldrewnem.pl

Furnica 2014 - design bliżej biznesu - 16-19 września 2014r,Poznań

Dodany: 01-07-2014

Tegoroczna Furnica to nie tylko zmiana terminu targów (16 - 19 września 2014) i połączenie wystawy z Międzynarodowymi Targami Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab, to również zmiana lokalizacji obydwu wystaw, które teraz będą mocniej zintegrowane z targami Drema.
więcej...

Tegoroczna Furnica to nie tylko zmiana terminu targów (16 - 19 września 2014) i połączenie wystawy z Międzynarodowymi Targami Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab, to również zmiana lokalizacji obydwu wystaw, które teraz będą mocniej zintegrowane z targami Drema.

Organizatorzy targów Furnica kontynuować będą współpracę z Panem dr Markiem Borowińskim, tworząc wraz z nim program wydarzeń skierowany nie tylko do wystawców ale i zwiedzających targi. Chcąc podkreślić biznesowy charakter targów i dać wszystkim zwiedzającym nie tylko możliwość znalezienia kontrahenta, ale również szansę na zaczerpnięcie wiedzy branżowej. O nowościach rynkowych oraz modach jakie panować będą w przyszłych sezonach, dokąd zmierzają światowe trendy, a także o tym jak kształtuje się sytuacja na rynku, będzie można dowiedzieć się odwiedzając Furnicę.

Wśród wystawców tegorocznej edycji można znaleźć takie firmy jak: KPPD Szczecinek, Holz Braun, Abalon, Interprint i Schattdecor, Peka, GTV, Schwinn, Stalmot&Woltem, Hettich Franke, Alfa Klebstoffe, Estrem, Linea Decor, Zelu Chemie, Hans Brugemann, Ecru czy ITM.

Z początkiem lipca wyłonieni zostali laureaci konkursu Złotego Medalu MTP targów Furnica.

Pierwszym laureatem jest firma ALLCOMP Polska sp. z o.o. z Katowic. Nagrodzona została maszyna do automatycznego rozkroju (CUTTER) UNICUT CC80. Cutter UNICUT CC80 powstał w odpowiedzi na potrzeby branży. Nagrodzony Złotym Medalem MTP 2014 cutter do rozkroju tkanin został wyprodukowany całkowicie w Polsce przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Odpowiedzią na kłopoty z małą elastycznością w przyjmowaniu zamówień i często niemożliwością podejmowania przez producentów kolejnych zleceń jest nowoczesna konstrukcja głowicy cuttera Unicut CC80.  Pozwala ona na cięcie materiałów w nakładzie do 8 cm po kompresji vacuum, co znacząco przyspiesza proces produkcji.

Firma Produkcyjno ? Handlowo ? Usługowa POL-MET Kazimierz Kaszowski ze Świątnik Górnych Złoty Medal MTP otrzymała za produkt: Podnośnik Airtic Professional LIFT. Pozwala on na lekkie otwieranie frontów podnoszonych. Konstrukcja zapewnia wygodną pracę, niezawodną mechaniczną blokadę w pozycji pełnego otwarcia i zintegrowaną funkcję cichego zamykania. Duża wytrzymałość konstrukcji pozwala na stosowanie jednej sztuki do dużych frontów o wymiarach 400x800mm. Montaż dzięki dostępnemu szablonowi jest niezwykle prosty i szybki. Zwarta i elegancka budowa świadczy o nowoczesności a ukryte wkręty wpływają na estetykę produktu.

Wciąż spływają nowości jakie prezentować będą wystawcy targów na swoich stoiskach. Na uwagę zasługują prostokątne umywalki łazienkowe Kerrock rectangular washbowls Kerrock. To nowa seria umywalek łazienkowych Kerrock - cztery prostokątne modele w 38 wzorach kolorystycznych z palety Kerrock (materiału mineralno-akrylowego). Firma Kerrock producent materiału mineralno-akrylowego Kerrock wprowadza do oferty także 20 nowych wzorów kolorystycznych.

Więcej na: www.furnica.pl