fader1 fader2 fader3

Aktualności

IV Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2016

Dodany: 18-07-2016

Już 12 września w Poznaniu Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego organizuje konferencję: IV Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2016 - Drewno – materiał XXI wieku, jako baza gospodarczego wzrostu kraju oraz rozwoju zrównoważonej gospodarki leśnej. Współorganizatorem Giełdy Kooperacyjnej Przemysłu Drzewnego jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
więcej...

IV  Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego
KOOPDREW 2016

Już 12 września w Poznaniu Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego organizuje konferencję: IV  Kooperacyjna Giełda  Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2016 - Drewno – materiał XXI wieku, jako baza gospodarczego wzrostu kraju oraz rozwoju zrównoważonej gospodarki leśnej.

Współorganizatorem Giełdy Kooperacyjnej Przemysłu Drzewnego jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Zarówno Lasy Państwowe jak i krajowy przemysł drzewny stoją przed ważnymi wyzwaniami i perspektywą dużych zmian warunków, w jakich dotąd działały.

Lasy Państwowe znajdują się pod presją środowisk ekologicznych, które uważają, że eksploatację zasobów drewna należy ograniczyć do minimum. Natomiast przemysł ma do czynienia z pogarszająca się koniunkturą. Dodatkowo istnieją  obawy, że podobnie jak pozyskanie, tak i stosowanie drewna może być ograniczane.

Aby rynek wyrobów z drewna mógł się rozwijać, potrzebna jest rzetelna edukacja społeczna, wyjaśniająca zasady racjonalnej gospodarki leśnej, pozwalającej na eksploatację lasu w połączeniu z ochroną przyrody, a także promocja drewna jako materiału.

Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych wzorców i przyjrzeć się jak to robią inni, również za oceanem. Należy również poznać sytuację na rynku drewna z perspektywy całej Unii Europejskiej.

To wszystko zapewni KOOPDREW oraz międzynarodowe grono wykładowców, którzy przybliżą uczestnikom wspomniane zagadnienia.

Z dużym zainteresowaniem spotkają się referaty przygotowane przez Lasy Państwowe, w tym wystąpienie dyrektora generalnego LP Konrada Tomaszewskiego.

Podczas KOOPDREWU zostanie także podjęta próba odpowiedzenia na pytanie, co należy zrobić, aby krajowe zakłady przemysłu drzewnego mogły w całości wykorzystywać swoje moce produkcyjne.  Zostaną również przybliżone zmiany w zasadach zmiany drewna.

Referaty i wystąpienia:

1. Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr Konrada Tomaszewskiego. Omówienie bieżącej sytuacji sektora leśno – drzewnego w Polsce.

2. Sytuacja na rynku drewna w Europie i działania podejmowane przez międzynarodowe organizacje, aby zwiększyć jego chłonność na produkty z drewnaSilvia Melegari, Sekretarz Generalny European Organization of Sawmill Industry

3. Doskonalenie zasad sprzedaży drewna okrągłego w Polsce z zasobów administrowanych przez Lasy Państwowe referat LP

4. Kanada jako przykład kraju stosującego skuteczne narzędzia marketingowe do promocji drewna i wyrobów z drewna – David Guilbert, Director Western Europe  Quebec Wood Exporter Bureau

5. Znaczenie drewna jako magazynu CO2 i możliwości wykorzystania tej wiedzy do celów marketingowych – referat LP .

6. Doświadczenia Austrii w prowadzeniu skutecznych kampanii promocji drewna jako materiału do produkcji wyrobów o wszechstronnym zastosowaniuGeorg Binder, General Manager Pro:Holz Austria

7. Możliwości zwiększenia podaży drewna okrągłego na polskim rynku dzięki współpracy przemysłu drzewnego przy tworzeniu planów urządzania lasu – referat LP.

Spotkania i rozmowy „B2B” - Organizatorzy przygotują przestrzeń do prowadzenia bezpośrednich rozmów i nawiązywania wzajemnych kontaktów pomiędzy uczestnikami konferencji w obrębie specjalnej Strefy B2B. Strefa wyposażona będzie w przygotowane do tego miejsca a do dyspozycji rozmówców będzie obsługa techniczna i catering kawowy. Wszyscy uczestnicy konferencji dysponować będą listą obecnych i informacją o profilach reprezentowanych przez nich firm oraz o ich ofertach.

Giełda Kooperacyjna Przemysłu Drzewnego odbędzie się na terenie MTP, w słynnym Pawilonie 11 „Pod Iglicą”. Jej rozpoczęcie zaplanowano na jeden dzień przed otwarciem Międzynarodowych Targów Maszyn i      Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Rozwoju i Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Patronat medialny objęły pisma „Głos Lasu”, „Kurier Drzewny”,  „Przemysł Drzewny” i „Rynek Drzewny” oraz portale branżowe Drewno.pl i E-handeldrewnem.pl.

Szczegółowy program KOOPDREW`u dostępny jest TUTAJ!

Formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo TUTAJ!

ZAPRASZAMY!!