fader1 fader2 fader3

Aktualności

Kurs Brakarzy Drewna Okrągłego 22-28. października 2016r.

Dodany: 11-10-2016

Drewno.pl i Forest CC zapraszają do wzięcia udziału w najbliższych edycjach kursów organizowanych dla pracowników branży drzewnej. Kurs Brakarzy Drewna Okrągłego 22-28. października 2016r.
więcej...

Drewno.pl i Forest CC zapraszają do wzięcia udziału w najbliższych edycjach kursów organizowanych dla pracowników branży drzewnej.

Kurs Brakarzy Drewna Okrągłego 22-28. października 2016r.

Firmy często przepłacają za kupowane drewno z powodu braku prawidłowej kontroli jakości surowca.

kurs_surowiecSurowiec drzewny stanowi główne centrum kosztów w tartacznictwie. Każda zaoszczędzona złotówka podczas jego zakupu przekłada się bezpośrednio na wzrost zysku przedsiębiorstwa. Teoretycznie cena jaką płacimy za drewno zależy od jego jakości. W rzeczywistości częste są sytuacje kiedy jakość drewna trafiającego do zakładu odbiega od tej zapisanej w dokumentach. Dobrze wyszkolony brakarz drewna okrągłego w zakładzie branży drzewnej to trafiona inwestycja. Nie bójmy się reklamować drewna, jeśli nie spełnia określonych warunków technicznych.

Kurs Brakarzy Drewna Okrągłego odbędzie się w dniach 22-28. października 2016r.

Zakwaterowanie i część teoretyczna odbędzie się w Pałacu Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl

Zajęcia praktyczne odbywać się będą na terenie tartaku.

Koszt szkolenia: 2640 zł netto + 23% VAT/os., tj. 3247,20 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Termin przyjmowania zgłoszeń na kurs: do 15.10.2016r.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Zdanie egzaminu na określonym w regulaminie poziomie umożliwia otrzymanie klasy brakarskiej.

Szczegóły: http://www.drewno.pl/artykuly/10040,kurs-brakarski-drewna-okraglego-dla-tartacznikow-i-przedsiebiorcow-lesnych-pazdziernik-2016r.html

Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną 17-20. listopada 2016r.

kurs-tarcicaZgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie na cele konstrukcyjne musi spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Zgodnie z prawem poświadczeniem klasy wytrzymałości drewna jest certyfikat CE. Już teraz odpowiednich dokumentów wymaga większość deweloperów i cześć inwestorów indywidualnych. Tartaki sprzedające tarcicę konstrukcyjną bez certyfikatu CE narażają się na wysokie kary ze względu na nasilające się kontrole nadzoru budowlanego oraz tracą pozycję konkurencyjną.

Aby moc znakować drewno znakiem CE należy wdrożyć system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) i poddać go audytowi przeprowadzonemu przez upoważnioną jednostkę. Proces wdrożenia ZKP może trwać do kilku miesięcy, a niezbędnym jego elementem jest osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną.

Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną odbędzie się w dniach 17-20. listopada 2016r.

Zakwaterowanie: Pałac Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl

Koszt szkolenia: 2100 zł netto + 23% VAT/os., tj. 2583 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Termin przyjmowania zgłoszeń na kurs: do 8.11.2016r.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Szczegóły : http://www.drewno.pl/artykuly/10107,kurs-brakarski-wytrzymalosciowe-sortowanie-drewna-konstrukcyjnego-metoda-wizualna.html

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:

tel. 61 624 34 67, e - mail : biuro@forestcc.pl

Dodatkowych informacji udzielają :

- Jacek Rutkowski tel. 690 800 290 - w sprawie formalności związanych z dofinansowaniem z Urzędu Pracy

- Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319 - sprawy organizacyjne kursu