fader1 fader2 fader3

Aktualności

Dzień białoruski na targach DREMA 2019

Dodany: 30-08-2019

Już pierwszego dnia trwania bloku targów DREMA 2019, teren ekspozycji Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedzi delegacja przedstawicieli białoruskiej administracji rządowej oraz białoruskich przedsiębiorców, z którymi będzie można nawiązać współpracę handlową i zacząć rozwijać biznes na rynkach wschodnich.
więcej...

Podczas targów DREMA 2019 będzie można nawiązać współpracę z białoruskimi przedsiębiorcami.

Białoruś jest jednym z głównych europejskich eksporterów drewna. Już ponad 230 firm z 22 krajów regularnie kupuje je za pośrednictwem Białoruskiej Uniwersalnej Giełdy Towarowej (BUCE). Przemysł leśny jest tam obecnie silnie rozwijającym się sektorem gospodarki narodowej. Lasy zajmują ok. 39% terytorium kraju. Są kluczowym odnawialnym zasobem naturalnym Republiki Białorusi. Całkowite zasoby leśne kraju wynoszą ponad 9,5 mln ha, a zasoby drewna szacuje się obecnie na 1,7 mld m3. W 2018 r. Białoruś zajęła 24. miejsce na liście polskich rynków eksportowych i 33. Na liście naszych rynków importowych. Polska jest trzecim partnerem handlowym Białorusi wśród krajów Unii Europejskiej, po Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Polsko-białoruskie obroty handlowe po 12 miesiącach 2018 r. osiągnęły wartość prawie 3,2 mld USD, w tym polski eksport 1,7 mld USD i import ok. 1,4 mld USD.*

Targi Drema, Furnica i Sofab są atrakcyjnym wydarzeniem, przyciągającym do Poznania specjalistów z branży obróbki drewna z całego świata. Zaplanowana jest wizyta kilkudziesięciu przedstawicieli Ministerstwa i państwowych koncernów drzewnych oraz przedsiębiorstw prywatnych z Białorusi reprezentujących przemysł drzewny i meblarski. W czasie pobytu reprezentacja firm ze wschodu zapozna się z ofertą maszyn, narzędzi i najnowszych technologii prezentowanych na tragach Drema. Jednym z punktów pobytu będzie możliwość spotkania się w strefie B2B Meetings w pawilonie 3.

Ponadto, w ramach VII Kongresu Przemysłu Drzewnego KOOPDREW (w dniu 9 września br.) odbędzie Polsko-Białoruskie Forum Przemysłu Drzewnego, organizowane przez  PIGPD wspólnie z Wydziałem Handlowym Ambasady Białorusi w Polsce.

Białoruś jest dużym producentem drzewnym, a tamtejsze firmy z racji bliskości Polski są chętne do współpracy z naszymi rodzimymi  przedsiębiorcami. W trakcie spotkania omówione zostaną m. in. warunki zakupu białoruskiego drewna okrągłego, tarcicy i innych produktów drzewnych przeznaczonych na eksport; odbędzie się dyskusja na temat możliwości inwestycji na terenie Białorusi i tworzenia wspólnych przedsięwzięć w zakresie przerobu  drewna, możliwych kierunków inwestowania i dostępnych terenów pod budowę obiektów przemysłowych z dostępem do lokalnego surowca.

Uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z białoruskimi przedsiębiorstwami leśnictwa i przemysłu drzewnego  oraz do omówienia  możliwych kierunków współpracy w tej dziedzinie.

Serdecznie zapraszamy do spotkań w ramach VII Kongresu Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, jak też w pierwszym dniu targów 10 września 2019 do pawilon 3 na stoisko 29. 

Zapraszamy do pawilonu 3 na stoisko PIGPD nr 34 oraz do
odwiedzenianaszych partnerów

Dodany: 29-08-2019

Zapraszamy na targi Drema 2019 do pawilonu 3 na nasze stoisko 34 oraz stoiska naszych partnerów.
więcej...

W tym roku będzie wyjątkowo wiele okazji do spotkania i przeprowadzenia rozmów. 

- Strefa DOM DREWNIANY w pawilonie 3 przestrzeń nr 3, gdzie swoje produkty - technologie, firmy: Sodra, Steico, Log Pol, Stowarzyszenie Dom Drewniany.

- stoiska firm w pawilonie 3: KPPD (st. 21), Wiązary Burkietowicz (st.35), Przedstawicieli firm z Białorusi (st.41), PIGPD (st.34), CAT (Bergerat Monnoyeur st.34 i teren otwarty st.3), Hans Hundeger (st.29), Drewnex (st.42), Poltarex (st.30), MGJ (st.36), Łąccy Kołczygłowy (st.37), Complex (st. 38), Sema Polska i Leica (st.39), Kubi (st.45), Nowigo (st.46), TIMBETER HQ (st.47, Promis Wood (st.48), Stolarstwo Wróbel (st.49), Poldan (st.50), Konar (st. 50A), Handicraft (st.51)

- Strefa DREMA DESIGN w pawilonie 3 przestrzeń nr 40, gdzie swoje rozwiaznaia i produkty będą przedstawiać firmy: SICO Polska, Poldan, Handicraft.

-  stoiska firm w pozostałych pawilonach: PolishStyl i KUNDIG (paw. 5 st.60), Rem-Tech (teren otwarty st.9), W-irex (teren otwarty st.10), CAT (Bergerat Monnoyeur teren otwarty st.3).

Buduj z drewna – premiera filmu na targach DREMA 2019

Dodany: 27-08-2019

Już po raz trzeci mamy przyjemność na targach Drema zaprezentować film Macieja Pawleni. Produkcja pt. „Buduj z drewna” to film o nowych możliwościach i podejściu do zdrowego ekologicznego budowania z drewna.
więcej...

W Polsce prawie 90% domów jednorodzinnych budowanych jest w konstrukcji murowanej. Wynika to z przekonania, że są to rozwiązania solidne i trwałe. Jednak ostatnio coraz większą popularność zyskują domy drewniane – szkieletowe i z bali. Wbrew pozorom, nie tak delikatne, jak niektórym się wydaje, poza tym mają wiele innych zalet. Z praktycznego punktu widzenia takie domy powstają dużo szybciej, bo nawet w kilka tygodni. Proces budowy jest tak krótki, m.in. dlatego, że wykorzystuje się technologię tzw. „suchą”, w której nie ma przerw, a prace można prowadzić również zimą. Z ekologicznego puntu widzenia, drewno jako materiał jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Jego pozyskanie i obróbka nie generują takiej ilości dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, jak tradycyjne materiały budowlane.

Drewno zapewnia też specyficzny i niepowtarzalny mikroklimat. Wynika to głównie ze zdolności do samoregulacji wilgotności w pomieszczeniach. W naszym społeczeństwie można spotkać osoby, które wierzą w magiczne i uzdrawiające właściwości tego naturalnego surowca. Buk podobno poprawia samopoczucie, dodaje optymizmu i pewności siebie. Dzięki drewnie dębowemu szybciej regenerujemy się w czasie rekonwalescencji. Drewno sosnowe eliminuje zmęczenie i ułatwia podejmowanie decyzji. A świerk pozwala wyzbyć się lęków i pokonać nieśmiałość. A jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość, to użyte do budowy drewno konstrukcyjne spełnia wszelkie normy. Konstrukcje budowlane wykonywane są głównie z drewna litego.

W ostatnich latach wśród projektów domów drewnianych triumfy święci technologia szkieletowa. Korzyścią wynikającą z zastosowania budownictwa szkieletowego są szybkość i dokładność realizacji. Dom jest stawiany niemal w standardzie fabrycznym, a pod klucz gotowy jest w ciągu dwóch-trzech miesięcy. Poszczególne elementy składowe naszej budowy tj. drewniane ściany konstrukcyjne, strop oraz więźbę dachową przygotowuje się w fabryce. Skompletowane elementy montuje się na przygotowanym fundamencie już na placu budowy.

Oprócz domów budowanych w technologii szkieletowej nie sposób nie wspomnieć o tych powstających z bali, które już dawno przestały być jedynie elementem górskiego krajobrazu. Domy z bali są szybkie w realizacji, szczelne i trwałe. Zapewniają zdrowy mikroklimat i stwarzają uczucie pełnej harmonii z naturą. A co z pewnością zaciekawi zainteresowanych ekologią, kumulują nawet dwa razy tyle ton dwutlenku węgla co domy drewniane szkieletowe.

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na budownictwo drewniane, powołano spółkę Polskie Domy Drewniane S.A, która ma być nowoczesnym, samowystarczalnym i rentownym przedsiębiorstwem specjalizującym się w ekologicznym i energooszczędnym budownictwie.

Film „Buduj z drewna” powstał dzięki wsparciu firm i instytucji: KPPD, POLTAREX, Cat Bergerat Monnoyeur, TOR-PAL, Steico CEE/ Ekologiczne budownictwo energooszczędne, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego I Meblarskiego DREMA. Patronat medialny nad filmem objęła Gazeta Przemysłu Drzewnego.

Więcej informacji w filmie na stronie www.odrewnie.pl

 Premiera filmu za parę dni

Strefa Dom Drewniany na targach Drema 2019 - pawilon 3

Dodany: 26-08-2019

Prezentacja technologii budownictwa z drewna! Nowością tegorocznej odsłony targów Drema, Furnica i Sofab będzie strefa Dom Drewniany w pawilonie nr 3, w ramach której zaprezentowane zostaną technologie budownictwa z drewna – od projektu po wykonanie. Partnerami strefy są firmy Steico, W-irex Construction, Jarpol, Brzechwa, Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, a organem nadzorującym Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego.
więcej...

Drewno - naturalny surowiec jest powszechnie dostępne na całym świecie i świetnie sprawdza się jako materiał konstrukcyjny i budowlany. Przy odpowiedniej konserwacji jest bardzo trwałe, jego korozja jest mniejsza niż innych materiałów budowlanych, a w porównaniu do konstrukcji stalowych jest też zdecydowanie lżejsze oraz łatwiejsze w montażu. Obecnie stosowanych jest kilka wiodących technologii budownictwa drewnianego, które zostaną zaprezentowane na targach w Poznaniu.

Steico

System budowlany STEICO jest perfekcyjnym połączeniem zaawansowanych technologicznie produktów z zaletami naturalnego drewna. To rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa, które nie tylko musi spełniać wymogi energooszczędności, ale zapewnić użytkownikom budynków optymalne warunki, bezpieczeństwo i codzienny komfort.

Szeroka gama produktów STEICO pozwala na budowę domu na wiele sposobów. Domy w systemie STEICO mogą powstawać bezpośrednio na placu budowy lub mogą być prefabrykowane w halach produkcyjnych, w postaci gotowych paneli ściennych, stropowych i dachowych, czy w formie całych modułów (tzw. budownictwo modułowe). W zakładzie STEICO w Czarnkowie powstaje obecnie jedna z najnowocześniejszych linii do prefabrykacji elementów dla budownictwa drewnianego. Cyfrowej jakości gotowe elementy mogą być dostarczane bezpośrednio na plac budowy, dzięki czemu montaż całego domu jest o wiele krótszy, niż w przypadku metody tradycyjnej.

W ramach strefy Dom Drewniany, organizowanej podczas targów DREMA w Poznaniu, zostaną zaprezentowane produkty firmy STEICO, które znajdują zastosowanie podczas budowy ekologicznego i energooszczędnego domu: niezwykle wytrzymałe i lekkie belki dwuteowe i fornir klejony warstwowo, stanowiące elementy konstrukcyjne, i stabilne materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych, złożone systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych (ETISC), płyty termoizolacyjne, termoizolację wdmuchiwaną z włókien drzewnych i celulozy oraz system produktów uszczelniających.

W-irex

Wirex opracowuje architekturę i konstrukcję domów z bali, a także zagadnienia zabezpieczenia elementów z drewna przed korozją biologiczną. Firma oferuje budynki w następujących technologiach:

 • domy z bali litych okrągłych o średnicy 130, 170, 200, 220 oraz 250 mm z sosny
 • domy z bali litych prostokątnych
 • domy w technologii szkieletowej imitujące domy z bali okrągłych lub prostokątnych
 • domy w technologii szkieletowej z tynkiem cienkowarstwowym

Czerpiąc ze sprawdzonych metod konstrukcyjnych firma Wirex w połączeniu z nowoczesnymi możliwościami produkcyjnymi oferuje domy z bali toczonych dla tych, którzy nade wszystko cenią sobie zdrowie, wygodę, indywidualny styl i przywiązanie do tradycji.

Domy szkieletowe w technologii szkieletu drewnianego wykonane w oparciu o certyfikowane drewno konstrukcyjne, w połączeniu z opracowaną przez Wirex technologią elewacji drewnianej imitującej domy z bali są na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od domów z litych bali. Technologia ta dotyczy zarówno domów imitujących dom z bali okrągłych, jak i prostokątnych.

Jarpol

P.P.H.U. JARPOL, to rodzinna firma z tradycjami, działająca od 1988 roku. Główną działalnością jest budowa domów w technologii lekkiego szkieletu drewnianego.

P.P.H.U. JARPOL to firmą, która dba o energooszczędność i ekologię. Biorąc pod uwagę fakt, że technologia lekkiego szkieletu drewnianego jest najbardziej energooszczędną technologią, wychodząc naprzeciw zwolennikom budowy domów szkieletowych zapewnia, iż do wykonania ich firma używa najnowocześniejszych, wysokiej jakości energooszczędnych, ekologicznych, wytrzymałych, a tym samym ekonomicznych i tanich w eksploatacji materiałów.

Budowane przez P.P.H.U. JARPOL drewniane domy szkieletowe, bazują na technologiach spełniających wymagania użytkowników w różnych strefach klimatycznych. Stosując bardzo dobrą izolację, konstruktorzy uzyskują niski współczynnik przenikalności cieplnej, przez co ograniczane jest znakomicie zapotrzebowanie energetyczne dla ogrzewania domu.

Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie

Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie od 4 lat podejmuje działania, które pozwolą pobudzić budownictwo drewniane w Polsce - budować lepiej, wydajniej, bardziej ekologicznie. Organizacja skupia w swoich szeregach producentów wyrobów drzewnych oraz domów drewnianych. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się zarówno przedsiębiorcy działający w branży drzewnej, jak i instytuty związane z sektorem leśno-drzewnym oraz szkoły wyższe.

Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju energooszczędnego budownictwa opartego na drewnie i propagowanie rzetelnej wiedzy na jego temat wśród wykonawców, architektów i inwestorów. Członkowie Stowarzyszenia podejmują działania na rzecz powstania dobrego prawa budowlanego, które unormuje aktualną sytuację, pomoże usunąć istniejące ograniczenia, a także poprawi jakość budownictwa drewnianego w Polsce.

Warsztaty SEMA na targach DREMA 2019 – naucz się projektować
dachyi schody

Dodany: 23-08-2019

Na targach Drema 2019 w dniach 10-13.09.2019 g.11.00-12.00 odbędą się warsztaty dla profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej, prezentujące możliwości SEMA Software – oprogramowania do projektowania schodów i konstrukcji z drewna. Zapraszamy do salki w pawilonie 3 w Strefie DOM DREWNIANY.
więcej...

SEMA oferuje rozwiązania programowe i dodatkowe usługi w dziedzinie projektowania konstrukcji drewnianych i schodów, a także w zakresie obróbki blachy. Jako światowy lider w tych sektorach, program SEMA jest dostępny w 11 językach i jest od ponad 35 lat z powodzeniem używany przez ponad 9000 klientów w 55 krajach.

sema_logo_software_cmyk-pdf.png

Zapraszamy na godzinne pokazy codziennie, w dniach 10-13 września 2019, o godz. 11.00 do salki wykładowej w pawilonie nr 3.

CZĘŚĆ I – Projektowanie z wykorzystaniem BIM i prefabrykacja dachów na CNC

 • wytyczenie planu budynku oraz modelowanie dachu w profilu
 • rozłożenie elementów drewnianych na dachu i wstawianie połączeń ciesielskich oraz okna i pokrycia dachu
 • przykładowy import modelu dachu z projektu wykonanego w programie BIM
 • przeliczenie i eksport elementów konstrukcyjnych na listę materiałową oraz eksport list na obrabiarki CNC
bild-10.png

CZĘŚĆ II – Projektowanie i prefabrykacja schodów na CNC

 • wytyczenie planu i rozłożenie na planie biegu schodów
 • przygotowanie dokumentacji warsztatowej oraz drukowanie elementów w skali 1:1
 • przygotowanie listy materiałowej, optymalizacja klejenia
 • Alphacam – eksport listy materiałowej na maszyny CNC
bild-7.png

Oprogramowanie SEMA Software idealnie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb każdego klienta ze względu na jego modułową strukturę i elastyczność podstawowych danych. Wysoki poziom standaryzacji gwarantuje maksymalną wydajność i elastyczność we wszystkich procesach. Wszystkie standardowe kroki w programie mogą być w dużym stopniu zautomatyzowane. Działanie oprogramowania opiera się na standardach systemu Windows, co ułatwia naukę.

http://www.sema-soft.pl/polski/  

Targi Drema, Furnica i Sofab 2019 – kompleksowo dla przemysłu
drzewnego i meblarskiego

Dodany: 22-08-2019

Przemysł 4.0 zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Ten ogólnoświatowy trend wymusza na firmach zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Technologie jutra to hasło przewodnie targów DREMA, które odbędą się w dniach 10-13 września 2019. Wspólnie z targami Furnica i Sofab tworzą ekspozycję z największą ofertą zaopatrzenia dla producentów mebli. Dlatego firm patrzących w przyszłość nie może tu zabraknąć.
więcej...

Produkcja mebli i wyrobów z drewna należy do dynamicznie rozwijających się sektorów polskiego przemysłu, z łączną sprzedażą na poziomie 95 mld zł (2018 r.) o bardzo dużym potencjale eksportowym, ocenianym na 11 mld euro. Polskie firmy działające w tym obszarze zaczynają jednak odczuwać skutki wyczerpywania się rezerw mocy wytwórczych oraz braki kadrowe. Konieczna jest modernizacja parku maszynowego przy mocnym nacisku na automatyzację produkcji. A najnowocześniejsze maszyny, dobre praktyki i kierunki rozwoju sektora meblarskiego najlepiej obserwować w Poznaniu, właśnie podczas bloku targów DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019. - Targi DREMA oraz organizowane w tym samym czasie targi Furnica i Sofab są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, a jednocześnie miejscem, gdzie najnowsze trendy w branży drzewno-meblarskiej będą na „wyciągnięcie ręki”. To tutaj znajdzie się oferta dla wszystkich zainteresowanych tematyką Industry 4.0. – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów Drema, Furnica i Sofab.

Dwie ścieżki technologiczne

Tegoroczna odsłona bloku targów Drema/ Furnica/ Sofab 2019 zakłada kompleksową prezentację innowacji, w tym nowości produktowych i rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich maszyn i urządzeń do produkcji mebli). Ekspozycja podzielona będzie na dwie ścieżki technologiczne: DREWNO (szeroko pojęta obróbka drewna) i PŁYTA (produkcja i dalsze wykorzystanie płyt drewnopochodnych w przemyśle meblarskim). Takie założenie daje zdecydowaną przewagę i pozwala wystawcom w sposób holistyczny pokazać wszystko to, co nowoczesny przemysł drzewny i meblarski ma do zaoferowania.
- Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i podnoszenie konkurencyjności produkcji już od pewnego czasu jest wymogiem na rynku, a czwarta rewolucja przemysłowa sprawiła, że proces stałego dostosowywania się przedsiębiorstw do zmian technologicznych jest bardziej dynamiczny. Warunkiem koniecznym, by nie "przespać" szansy na odniesienie sukcesu na rynku jest uważne śledzenie zmian w technologii i w zachowaniach klientów, a co za tym idzie – obecność na najważniejszych i największych targach dla branży drzewnej i meblarskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – DREMA 2019. Ich dopełnienie stanowią Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB - podkreśla Andrzej Półrolniczak.

Moc targów w wydarzeniach

Kluczowym aspektem targów są spotkania biznesowe, rozmowy z potencjalnymi kontrahentami, jak również liczne wydarzenia towarzyszące i strefy specjalne. Na uczestników targów DREMA czekają: projekt Drema Dzieciom i pokazy produkcji mebli dziecięcych na cele charytatywne, Drema Parkiet wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi, Drema Edukacja i Konsulting oraz Influencers Meeting – czyli rozmowy ze znanymi youtuberami związanymi z branżą drzewną, Poligon Umiejętności i demonstracje lakiernicze, Pawilon Promocji Drewna, a w nim ekspozycja firm i instytucji działających w obszarze drzewnym i meblarskim, strefa Dom Drewniany, w ramach której zaprezentowane zostaną technologie budownictwa z drewna – od projektu po wykonanie oraz spotkania kooperacyjne B2B Wood Meetings, Strefa Designu prezentująca ciekawe aranżacje i przedmioty codziennego użytku z drewna, DREMA Tools, w ramach której zaprezentowane zostaną na żywo technologie ostrzenia i regeneracji narzędzi, Pokazy Systemów Transportu Wewnętrznego, Dzień Białoruski, Akademia Pelletu ze strefą antysmogową i aleją kotłów pelletowych, wystawa eksponatów Wyczarowane z Drewna, XVIII Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ, DREMA BHP, VII Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW koordynowany przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego i odbywający się na dzień przed otwarciem Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, oraz wiele innych atrakcji!

Blok targów DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019 to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie najlepsze miejsce do zakontraktowania komponentów i materiałów oraz zakupu maszyn i narzędzi do prowadzonej produkcji mebli.
Więcej informacji na stronach: www.drema.pl, www.furnica.pl, www.sofab.pl

Pawilon Promocji Drewna - Drema 2019

Dodany: 21-08-2019

Pawilon Promocji Drewna – to wyjątkowa przestrzeń do kreowania biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym, tworzyć będzie powierzchnia hali nr 3. Goście obecni podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2019, przez cztery dni trwania wydarzenia, będą mieli szansę na zapoznanie się z działalnością wielu firm, stowarzyszeń branżowych czy instytucji z kraju i zagranicy.
więcej...

Przestrzeń Pawilonu Promocji Drewna składać się będzie z ekspozycji wystawców oraz powierzchni specjalnych: Strefa DREMA DESIGN, Strefa DOM DREWNIANY,B2B Wood Meetings, Strefa Parkietu,  Strefa Wiedzy Drewno.pl, Akademia Pelletu, a uczestnicy targów będą mogli wziąć udział i skorzystać z licznych pokazów, wykładów, rozmów kooperacyjnych, praktycznych szkoleń i wielu zaplanowanych atrakcji.

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego zaprasza do odwiedzenia naszych partnerów, w czasie targów DREMA 2019. W tym roku będzie wyjątkowo wiele okazji do spotkania i przeprowadzenia rozmów. 

- Strefa DOM DREWNIANY w pawilonie 3 przestrzeń nr 3, gdzie swoje produkty - technologie, firmy: Sodra, Steico, Log Pol, Stowarzyszenie Dom Drewniany.

- stoiska firm w pawilonie 3: KPPD (st. 21), Wiązary Burkietowicz (st.35), Przedstawicieli firm z Białorusi (st.41), PIGPD (st.34), CAT (Bergerat Monnoyeur st.34 i teren otwarty st.3), Hans Hundeger (st.29), Drewnex (st.42), Poltarex (st.30), MGJ (st.36), Łąccy Kołczygłowy (st.37), Complex (st. 38), Sema Polska i Leica (st.39), Kubi (st.45), Nowigo (st.46), TIMBETER HQ (st. 47), Promis Wood (st.48), Stolarstwo Wróbel (st.49), Poldan (st.50), Konar (st.50A), Handicraft (st.51).

- Strefa DREMA DESIGN w pawilonie 3 przestrzeń nr 40, gdzie swoje rozwiaznaia i produkty będą przedstawiać firmy: SICO Polska, Poldan, Handicraft.

-  stoiska firm w pozostałych pawilonach: PolishStyl i KUNDIG (paw. 5 st.60), Rem-Tech (teren otwarty st.9), W-irex (teren otwarty st.10), CAT (Bergerat Monnoyeur teren otwarty st.3).

Podczas trwania targów swoją ofertę przedstawią także polskie tartaki, firmy na co dzień współpracujące z przemysłem drzewnym oraz firmy zagraniczne o profilu drzewnym. Na zwiedzających będą czekać przygotowane miejsca do rozmów, oferty firm z całego świata - zarówno chcących kupić polskie wyroby, jak i tych, którzy chcą zaistnieć na polskim rynku. 

Pawilon Promocji Drewna na targach Drema z pewnością będzie zarówno źródłem inspiracji, jak i wiedzy oraz doskonałą platformą promocji dla firm i instytucji z sektora drzewnego. Przemysł drzewno-meblarski stoi przed coraz większymi możliwościami rozwoju, otwierają się nowe perspektywy, a celem przestrzeni w hali nr 3 jest właśnie umożliwienie profesjonalistom dostępu do wiodących firm, najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań, innowacji i kluczowych informacji o najnowszych trendach i możliwościach w branży.

VII Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW

Dodany: 20-08-2019

KOOPDREW 2019 to międzynarodowa konferencja nt. zalet drewna jako wszechstronnego materiału, skierowana do profesjonalistów, przedsiębiorców drzewnych z Polski i z zagranicy. Konferencja będzie poświęcona wykorzystania drewna, jako nowoczesnego, ekologicznego i bezpiecznego materiału konstrukcyjnego. W chwili obecnej w wielu częściach świata mamy do czynienia z coraz większym wykorzystaniem drewna w budownictwie. Wykorzystuje się je jako materiał do prefabrykacji i buduje coraz wyższe budynki. W Polsce dopiero zaczynamy rozwój tego typu budownictwa, mamy rozpoczęty rządowy program Polskie Domy Drewniane. Wiele musimy jeszcze się nauczyć, aby dojść do takiego poziomu, jak np. w Finlandii. W jaki sposób możemy do tego dojść? To pytanie postawimy naszym ekspertom z krajowych i zagranicznych organizacji oraz instytucji związanych z przetwórstwem drzewnym.
więcej...

logo-koopdrew-2019VII Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2019

Poznań, 09 września 2019r.

organizatorzy

KOOPDREW 2019 to międzynarodowa konferencja nt. zalet drewna jako wszechstronnego materiału, skierowana do profesjonalistów,  przedsiębiorców drzewnych z Polski i z zagranicy.

Konferencja będzie poświęcona wykorzystania drewna, jako nowoczesnego, ekologicznego i bezpiecznego materiału konstrukcyjnego. W chwili obecnej w wielu częściach świata mamy do czynienia z coraz większym wykorzystaniem drewna w budownictwie. Wykorzystuje się je jako materiał do prefabrykacji i buduje coraz wyższe budynki. W Polsce dopiero zaczynamy rozwój tego typu budownictwa, mamy rozpoczęty rządowy program Polskie Domy Drewniane. Wiele musimy jeszcze się nauczyć, aby dojść do takiego poziomu, jak np. w Finlandii. W jaki sposób możemy do tego dojść? To pytanie postawimy naszym ekspertom z krajowych i zagranicznych organizacji oraz instytucji związanych z przetwórstwem drzewnym.

Uzupełnieniem Konferencji będzie Polsko-Białoruskie Forum Przemysłu Drzewnego. Liczna delegacja przedstawicieli najważniejszych agencji rządowych na Białorusi oraz przedstawiciele tamtejszych firm drzewnych przedstawią, w jaki sposób możemy rozszerzyć współpracę z gospodarczą. Zarówno w zakresie zakupu wyrobów drzewnych, jak i możliwości inwestycyjnych w tamtejszych Wolnych Strefach Ekonomicznych.

UWAGA: wszystkie referaty będą tłumaczone symultanicznie na język polski!

Program:

program koopdrew 2019

patronat_honorowypatronat medialnywspółpraca

Serdecznie Was zapraszamy!

KOOPDREW-2019-zgloszenie-wysyłka

Do zobaczenia w Poznaniu !

Miejsce spotkania
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań, ul. Głogowska 14 www.mtp.pl,
PAWILON 11  „IGLICA”
wejście od strony Dworca Centralnego
Kontakt do organizatorów:
Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
tel. 61 668 90 41  e-mail:  biuro@przemysldrzewny.pl

polska