fader1 fader2 fader3

Aktualności

VIII KOOPDREW 2020

Dodany: 21-01-2020

VIII KOOPDREW 2020 to międzynarodowa konferencja nt. zagrożeń i wyzwań dla przemysłu drzewnego na świecie, która skierowana jest do profesjonalistów, przedsiębiorców drzewnych z Polski i z zagranicy.
więcej...

baner KOOPDREW 2020 650x90

VIII KOOPDREW 2020 to międzynarodowa konferencja nt. zagrożeń i wyzwań dla przemysłu drzewnego na świecie, która skierowana jest do profesjonalistów, przedsiębiorców drzewnych z Polski i z zagranicy. Organizatorzy chcą poruszyć istotne tematy dla tej branży, co z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem. Każdego roku bierze w niej udział szerokie grono uczestników związanych z przemysłem drzewnym m.in. przedstawicieli zakładów, ekspertów, specjalistów. 

Więcej informacji: http://konferencja.przemysldrzewny.pl/

Termin i miejsce: 14.09.2020r. Poznań, pawilon 11 – Międzynarodowe Targi Poznańskie

Organizatorzy: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, UNECE, Grupa MTP

Dotacja na poprawę BHP - przyjmowanie zamówień na rok 2020

Dodany: 17-01-2020

MGM Consulting zaprasza do skorzystania z dofinansowania na poprawę warunków pracy w 2020 r.
więcej...

MGM Consulting zaprasza do skorzystania z dofinansowania na poprawę warunków pracy w 2020 r.

Firma przyjmuje teraz zamówienia na przygotowanie dokumentacji na nową edycję 2020 r. – obsługują firmy z całej Polski.

Są to środki, którymi dysponuje ZUS – Wydział Prewencji i Rehabilitacji, który co roku organizuje nabór na dofinansowanie. Firma MGM Consulting wyspecjalizowała się w pozyskiwaniu tych dofinansowań i w latach 2014-2020 przeprowadzili skutecznie już ponad 200 dotacji z ZUS. W roku 2019 w wyniku przeprowadzonego audytu, otrzymali certyfikat jakości SUS 2.0 w zakresie świadczonych usług doradztwa. .

Dofinansowanie BHP

Różne dziedziny można ze sobą łączyć, w jednym wniosku np. (wózek widłowy i rusztowania etc.). Na niektóre zakupy są określone limity., np. na wózki widłowe maks. 30 tys. zł dotacji. Aby wykorzystać całą dostępną pulę dla przedsiębiorstwa (podział na wielkość i limity kwotowe poniżej), należy połączyć kilka zakupów z różnych kategorii określonych w katalogu. Pozycje, przy których nie ma limitów kwotowych – oznacza to, że można wnioskować o kwotę maksymalną (do maksymalnego limitu kwotowego wielkości przedsiębiorstwa, określonych poniżej), dotyczy to inwestycji np. w wentylację, oświetlenie etc.

Podstawowe limity kwotowe i procentowe dotacji:

1-9 osób - mikroprzedsiębiorstwo - 90% dofinansowania - maks. 139 000 zł

10-49 osób - małe przedsiębiorstwo - 80% dofinansowania - maks. 209 000 zł

50-249 osób - średnie przedsiębiorstwo - 60% dofinansowania - maks. 334 000 zł

pow. 250 osób - duże przedsiębiorstwo – 20% dofinansowania – maks. 494 000 zł

(procent dofinansowania liczony jest od kosztów brutto zakupów, czyli wraz z VAT, gdyż jest on kosztem kwalifikowanym, można więc nazwać, że maksymalne kwoty dofinansowań są kwotami brutto)

MGM Consulting jest w stanie również pomóc wnioskodawcom z zgromadzeniu ofert do wniosku na różne zakresy inwestycji, gdyż posiadają sprawdzonych partnerów z różnych dziedzin, np.: wózki widłowe, wentylacja, rusztowania, windy dekarskie, podnośniki, manipulatory etc.

Kontakt:

MARCEL GAŁAN

Ekspert ds. finansowania działalności

+48 733 879 385

e-mail: m.galan@mgmc.info

MGM Consulting

ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 10 lok. B6,

81-383 Gdynia

www.mgmc.info

Dotacja na poprawę BHP:

www.dotacja-zus.pl

Do 28 lutego promocyjne ceny Dremasilesia i Drema

Dodany: 16-01-2020

Do 28 lutego 2020 promocyjne ceny. Zapraszamy do udziału wraz z nami w targach Dremasilesia (17-19 kwietnia 2020, Sosnowiec) i Drema 2020 (15-18 września 2020, Poznań)
więcej...

Do 28 lutego 2020 promocyjne ceny. Zapraszamy do udziału wraz z nami w targach Dremasilesia (17-19 kwietnia 2020, Sosnowiec) i Drema 2020 (15-18 września 2020, Poznań)

do 28 lutego 2020

Eksport drewna z Polski, czy to nasz jedyny problem?

Dodany: 15-01-2020

Lasy Państwowe z uporem maniaka próbują udowadniać, że nie mają nic wspólnego z eksportem drewna z Polski, a import równoważy eksport i podpierają się danymi z Eurostatu.
więcej...

Lasy Państwowe z uporem maniaka próbują udowadniać, że nie mają nic wspólnego z eksportem drewna z Polski, a import równoważy eksport i podpierają się danymi z Eurostatu.

Dziwnym trafem firmy z zagranicznym regonem kupują bezpośrednio w LP ponad milion m3 surowca, a nie można zapominać o drewnie kupowanym przez polskie firmy z przeznaczeniem na eksport. Tylko w I kwartale tego roku z Polski wyjechało ponad 870 tys. m3 drewna, które tutaj mogło zostać przerobione, sprzedane jako produkt końcowy. Podatki, praca dla naszych pracowników… Czy to coś mówi decydentom?

Schemat 1

Owszem do Polski wjeżdża ogromna ilość drewna (ok. 5 mln m3), ale w Polsce zostaje przerobiona jego niewielka część. Dane jakimi dysponuje PIGPD, na podstawie informacji z Centrum Analitycznego, Izby Administracji Skarbowej w Warszawie wskazują bardzo precyzyjnie ilości surowca wywożonego i przywożonego do Polski. Oczywiście dane są publikowane z pewnym opóźnieniem i w obecnej chwili z tego roku mamy tylko I kwartał.
Zauważalnym jest fakt, że drewno z Czech w coraz większej ilości przyjeżdża do polskich tartaków. Powodem tylko i wyłącznie jest cena, która jest zabójczo niska dla polskich leśników i w obecnej chwili niczym nieograniczona dostępność do surowca.

Schemat 2

Czy drewno czeskie jest naszym problemem? Nie. Czy wywóz drewna z Polski północnej jest problemem? Zdecydowanie tak. Pierwsza tura zasad sprzedaży drewna jest już za nami.

Jasno pokazała jakie problemy w zaopatrzeniu w surowiec mają firmy zlokalizowane głównie na północy kraju. Przydział drewna na poziomie 70% z 80% przy cenach maksymalnych nie należy do rzadkości. A droga transportowa sięga nawet dwustu kilometrów.
Możemy się domyślać co będzie się działo w ramach procedury otwartej.
Jeśli LP będą próbowały udowadniać, że w tamtych rejonach nie sprzedano jakiejś ilości drewna to bardzo prosimy o pokazanie jakie to drewno. Nie ma problemu w zaopatrzeniu się w papierówkę, a co z drewnem wielkowymiarowym?
Wielokrotnie prosiliśmy LP o podanie danych dotyczących historii zakupów. Nie tych ogólnych, chociaż tych też nie podają. Chcemy dokładnie wiedzieć jaka jest historia z ostatnich lat z uwzględnieniem grup handlowo-gatunkowych. Przecież to mienie Skarbu Państwa, na co tak chętnie powołują się leśnicy. Mamy prawo wiedzieć co i w jakich ilościach jest sprzedawane. 

Działania leśników zmierzają w jednym celu. Pozyskać jak najwięcej pieniędzy z rynku i nieważne jakim kosztem. Czy ktoś się przejmuje tym, że w minionym roku zniknęło kilkanaście tartaków, które często są jedynym pracodawcą na terenach wiejskich? Czy ktoś myśli o tym, że w całej Europie spadają ceny surowca i np. w Szwecji ceny tarcicy swoim poziomem dochodzą do cen z roku 2015? Świerk w Finlandii jest sprzedawany do Polski w cenie ok. 60 euro, a w tym samym czasie LP sprzedają go po 260-264 zł? To są ceny średnie, a jakie chore wartości są w rzeczywistości o tym wiedzą najlepiej ci którzy muszą kupić drewno w LP.
Nadchodzący rok będzie wielkim wyzwaniem dla firm tartacznych. Wciąż wzrastające koszty pracownicze, energia, kolejne plusy od rządzących, wzrost cen surowca to musi się przełożyć na wzrost cen wyrobów. A jaka jest tendencja choćby sieci handlowych?

Wielokrotnie zwracaliśmy się o pomoc do ministerstw, bezpośrednio do Premiera Morawieckiego i niestety rząd na nasze argumenty jest głuchy. Na jednym ze spotkań Pani Minister Emilewicz była łaskawa stwierdzić, że należy być przygotowanym do konkurencji. Tylko jak tu konkurować skoro własny rząd rzuca polskim firmom kłody pod nogi?
Czy spowolnienie gospodarcze o którym już wszyscy mówią musi zakończyć się katastrofą dal naszych firm? Czy za kilka miesięcy Premier Morawiecki będzie mógł z dumą mówić o polskich meblach?
Nie żądamy cudów, prosimy tylko o równe traktowanie wszystkich podmiotów. O jasne i sprawiedliwe zasady sprzedaży drewna, o dobre prawo, które nie będzie karać właścicieli firm za to że coś osiągnęli.

Autor: Rafał Szefler Dyrektor Biura PIGPD

Islandia, Liechtenstein i Norwegia inwestują w polskie eko-projekty

Dodany: 10-01-2020

Islandia, Liechtenstein i Norwegia przeznaczają 150 tys. euro (ponad 646 tys. zł) na nawiązanie lub wzmacnianie współpracy z polskimi beneficjentami. Nabór wniosków na wspólne projekty w obszarze m.in. energii odnawialnej, efektywności energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz adaptacji i łagodzenia zmian klimatu rozpocznie się 10 stycznia 2020 r.
więcej...

Islandia, Liechtenstein i Norwegia przeznaczają 150 tys. euro (ponad 646 tys. zł) na nawiązanie lub wzmacnianie współpracy z polskimi beneficjentami. Nabór wniosków na wspólne projekty w obszarze m.in. energii odnawialnej, efektywności energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz adaptacji i łagodzenia zmian klimatu rozpocznie się 10 stycznia 2020 r.

Wnioski o dofinansowanie będzie przyjmował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 30 września 2020 r. Lista projektów, które przejdą pozytywną ocenę podlega zatwierdzeniu przez Operatora Programu (Ministerstwo Klimatu).

Więcej informacji na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zapraszamy do zgłaszania firm do udziału w targach Dremasilesia 2020
i Drema 2020

Dodany: 07-01-2020

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału wraz z nami w targach Dremasilesia (17-19 kwietnia 2020, Sosnowiec) i Drema (15-18 września 2020, Poznań)
więcej...

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału wraz z nami w targach Dremasilesia (17-19 kwietnia 2020, Sosnowiec) i Drema 2020 (15-18 września 2020, Poznań)

zgloszenia Dremasilesia i Drema